• Vyprodáno

Test skrytého krvácení ze stolice (FOB) - 1 ks

Citlivý a kvalitní jednorázový test skrytého (okultního) krvácení ve stolici ve formě kazety může odhalit i nepatrné množství krve ve stolici, které může být způsobeno rakovinou tlustého střeva nebo žaludku, polypy, vředovou chorobou, či dalšími onemocněními trávícího traktu. Výsledek testování je znám již po 10 minutách. Test je CE certifikován.

89,00 Kč
S DPH
Počet
Přidat na seznam přání
Vyprodáno

Charakteristika:

Jednorázový test skrytého (okultního) krvácení (fekální okultní krvácení, FOB test) ve formě kazety slouží k odhalení krvácení uvnitř trávícího traktu. Test je schopen odhalit i stopové množství krve ve stolici, které nelze vidět očima. Využívá se zejména ke včasnému odhalení závažných onemocnění žaludku a střev ještě před jejich plným rozvinutím.

 

Parametry výrobku:

- počet testů v balení: 1 ks

- provedení: kazeta

- citlivost testu: odhalí hemoglobin ve stolici od 100 ng/ml

- výsledek již během 10 minut

- jednorázový test

- test pro in vitro sebetestování, pouze k zevnímu použití

- návod k použití je součástí balení

- CE certifikace

 

Způsob provedení testu:

Vzorek stolice se odebere speciální tyčinkou a přenese do nádobky se solným roztokem. Po smíchání se pak několik kapek vzorku kápne do určeného okénka na testovací kazetě. Výsledek testování se odečte po 10 minutách od provedení testu. Ve vyhodnocovací oblasti se musí vždy objevit kontrolní čárka a případně i testovací čárka v závislosti na tom, zda vzorek obsahuje či neobsahuje určité množství hemoglobinu. Přesný popis provedení testu a další informace naleznete v přiloženém návodu k použití.

 

Skryté (okultní) krvácení:

Krvácení by mohlo být prvotním klinickým symptomem zhoubného nádoru, rakoviny žaludku nebo tlustého střeva nebo vředového onemocnění. Přibližně 95% pacientů s rakovinou střev vykazuje pozitivní výsledek testu okultního krvácení. Asi 50% až 80% pacientů s vředovou chorobou by mohlo vykazovat pozitivní výsledek testu okultního krvácení. Včasné odhalení fekálního okultního krvácení přispívá k záchraně života a v raném stádiu nemoci usnadňuje léčbu.

Rakovina tlustého střeva neboli kolorektální karcinom je jedním z nejčastějších zhoubných nádorových onemocnění u mužů i žen. Testování je doporučeno alespoň 1x ročně a je ho možné podstoupit u lékaře. Pomocí našeho testu se můžete otestovat pohodlně a diskrétně i v domácím prostředí.

 

Upozornění:

I přes vysokou citlivost FOB testů existuje možnost falešně negativního testu. Krvácení může být nepravidelné, či nerovnoměrně rozložené ve stolici a nemusí být proto vždy testem napoprvé zjištěno (více informací naleznete v příbalovém letáku). Z tohoto důvodu je doporučeno testování zopakovat - za zvýhodněnou cenu je možné v našem obchodě zakoupit také sadu více testů. V případě zdravotních obtíží nebo i podezření na onemocnění trávícího traktu vždy navštivte svého lékaře.

 

Doporučení:

V našem obchodě v sekci příslušenství můžete také zakoupit latexové rukavice, které Vám pomohou hygienicky a bezpečně provést testování.

Rádi bychom Vás také varovali před nákupem nekvalitních a podezřele levných testů na internetu. Tyto testy nemají často zaručenou funkci, mohou mít prošlou dobu použitelnosti a může se jednat dokonce i o padělky. Prodejci IVD diagnostických testů musí být vždy registrováni u Ministerstva zdravotnictví ČR. My Vám rádi naši registraci na vyžádání zašleme, testy nakupujeme jen od prověřených světových výrobců.

 

Poznámka:

Barevné vyobrazení výrobku v našem obchodě se může lišit od skutečnosti, nikoliv však typ testu nebo jeho parametry.

 

FOB-K1