Terminologický slovník z oblasti alkoholu a drog

80 stran

Překlad publikace Světové zdravotnické organizace „Lexicon of Alcohol and Drug Terms“ – Terminologický slovník z oblasti alkoholu a drog.

55,00 Kč
S DPH
Počet
Přidat na seznam přání
Poslední kus skladem

Základním smyslem tohoto slovníku je předložit zdravotnické (psychiatrické, terénní, ambulantní i poradenské) veřejnosti, sociálním pracovníkům, dobrovolným pracovníkům, ústředním orgánům (kurátorům, sociálním sestrám, drogovým koordinátorům aj.) i společenským a politickým organizacím překlad publikace Světové zdravotnické organizace „Lexicon of Alcohol and Drug Terms“ – Terminologický slovník z oblasti alkoholu a drog. 

Vysvětlující definice, časté psychotropní účinky, symptomatika, léčebné indikace jsou uváděny pro všechny obecné skupiny psychotropních látek i pro některé skupiny příbuzné. Jsou popsány hlavní diagnostické kategorie užívané jako základní pojmy vědecké nebo i všeobecné. Jsou popsány rovněž sociální a zdravotní aspekty užívání drog a s ním spojené problémy. Kdykoli je to možné, jsou zařazeny odpovídající diagnostické kategorie MKN-10. Jména drog jsou uváděna podle mezinárodních neobchodních názvů. Publikace poslouží odborné i laické veřejnosti k poučení, ke zpřesnění komunikace, ke zvýšení kvality vyjadřování a tím v konečném důsledku ke zlepšení léčebné, sociální a preventivní práce v této oblasti.  

ISBN 80-85121-08-5