Drogový test COT z moči  (nikotin, kotinin) - 1 ks Zobrazit větší

Drogový test COT ze slin (nikotin, kotinin) - 1 ks

COT-1

Nový produkt

Kvalitní a velmi citlivý test ve formě kazety, který detekuje nikotin a kotinin v lidském těle po požití tabákových výrobků. Test se provádí ze slin a výsledek testování je znám již po 10 minutách. Test je často využíván rodiči pro monitoring vlastních dětí, společnostmi s antikuřáckou politikou a někdy i při stanovení výše životního pojištění.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

82 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Charakteristika:

Jednorázový nikotinový a kotininový (COT) test ve formě kazety je kvalitní a rychlý orientační test, který pomáhá detekovat hladinu nikotinu a kotininu (metabolit nikotinu) v lidském těle po požití tabákových výrobků. Test se provádí ze slin, výsledek testování je znám již po 10 minutách. Test je CE certifikován.

Jedná se o spolehlivou a velmi levnou variantu testu zejména při pravidelném preventivním testování osob (vlastní děti, žáci a studenti, zaměstnanci, atd.).

 

Citlivost testu (detekční limit):

Test má vysokou citlivost a je schopný odhalit užití nikotinu již od detekčního limitu 30 ng/ml. Zde je přehled minimálního zjistitelného množství specifických látek ve vzorku slin, pro které je tento test určen:

kotinin: 30 ng/ml

nikotin: 6.250 ng/ml

 

Parametry výrobku:

- počet testů v balení: 1 ks

- provedení: kazeta + sběrná nádobka s integrovanou savou houbičkou

- citlivost testu: viz výše

- výsledek již během 10 minut

- jednorázový test

- test pro in vitro sebetestování, pouze k zevnímu použití

- návod k použití je součástí balení

- CE certifikace

 

Způsob provedení testu:

Vzorek slin se odebere pomocí savé houbičky a sběrné nádobky z úst testované osoby. Následně se ze sběrné nádobky přenese kapka vzorku slin na testovací kazetu. Výsledek testování se odečte po 10 minutách od provedení testu. Ve vyhodnocovací oblasti se musí vždy objevit kontrolní čárka a případně i testovací čárka v závislosti na tom, zda vzorek obsahuje či neobsahuje určité množství dané chemické látky. Přesný popis provedení testu a další informace naleznete v přiloženém návodu k použití.

 

Doporučení:

V našem obchodě v sekci příslušenství můžete také zakoupit latexové rukavice, které Vám pomohou hygienicky a bezpečně provést testování.

Rádi bychom Vás také varovali před nákupem nekvalitních a podezřele levných testů na internetu. Tyto testy nemají často zaručenou funkci, mohou mít prošlou dobu použitelnosti a může se jednat dokonce i o padělky. Prodejci IVD diagnostických testů musí být vždy registrováni u Ministerstva zdravotnictví ČR. My Vám rádi naši registraci na vyžádání zašleme, testy nakupujeme jen od prověřených světových výrobců.

 

Poznámka:

Zkouška provedená běžně prodávanými nikotinovými / kotininovými testy poskytuje předběžný analytický výsledek. Pro právní použití výsledku testu je nutné provést laboratorní potvrzení výsledku specifickou alternativní chemickou metodu ve specializované laboratoři.

Laboratorní potvrzení výsledku testu nebo opakované testování se také doporučuje z důvodu vyloučení tzv. falešně negativního či falešně pozitivního výsledku testu. Více informací naleznete v přiloženém návodu k použití.

Vyobrazení výrobku v našem obchodě se může lišit od skutečnosti, nikoliv však typ testu nebo jeho parametry.

 

Nikotin, kotinin:

Nikotin je rostlinný pyridinový alkaloid obsažený v tabáku. Má stimulační a uvolňující účinky. Užívá se zpravidla formou kouření, žvýkání či šňupání tabáku, nověji je používán jako součást náplní elektronických cigaret. Jedná se o základní návykovou látku obsaženou v tabáku; váže se na tzv. nikotinové acetylcholinové receptory (nAChR) v nervové soustavě, vyvolává stav relaxace a stimuluje myšlení a pozornost. Ve stejnou chvíli však také nepřirozeně stimuluje srdeční činnost a především vyvolává extrémně silnou závislost (považuje se za jednu z nejnávykovějších látek vůbec).

Kotinin je metabolitem nikotinu, stimulujícím centrální nervovou soustavu. Jeho poločas rozpadu je v lidském těle přibližně 20 hodin. Množství kotininu <10 ng/ml ve vzorku je spojováno s neaktivním kouřením. Hodnoty v rozsahu 10 - 100 ng/ml jsou vykazovány u lehkého kouření nebo u středního stupně pasivního kouření. Množství kotininu nad 300 ng/ml ve vzorku je prokazováno u silných kuřáků, kteří vykouří více než 20 cigaret za den.

 

Doba, po kterou je možné zjistit užití těchto látek:

Doba, po kterou je možné užití těchto látek zjistit, se může u jednotlivých uživatelů značně lišit. Vždy závisí na váze a metabolismu konkrétní osoby, na požitém množství a síle (čistotě) látky, na pravidelnosti užívání a ve většině případů i na způsobu užití. Vliv má i zvolený vzorek (moč, sliny, pot, krev, vlasy) a testovací metoda (citlivost testu). Obecně lze stanovit tyto orientační doby záchytu:

- kotinin v moči: cca 2 až 3 dny

- kotinin ve slinách: cca 3 až 7 dní

- kotinin v krvi: až cca 2 týdny

- kotinin ve vlasech: cca 3 měsíce (záleží na délce vlasů)

 

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Drogový test COT ze slin  (nikotin, kotinin) - 1 ks

Drogový test COT ze slin (nikotin, kotinin) - 1 ks

Kvalitní a velmi citlivý test ve formě kazety, který detekuje nikotin a kotinin v lidském těle po požití tabákových výrobků. Test se provádí ze slin a výsledek testování je znám již po 10 minutách. Test je často využíván rodiči pro monitoring vlastních dětí, společnostmi s antikuřáckou politikou a někdy i při stanovení výše životního pojištění.