Drogový test COC z moči (kokain) - 1 ks

Kvalitní a velmi citlivý test ve formě proužku, který detekuje kokain a jeho metabolity v lidském těle. Test se provádí z moči a výsledek testování je znám již po 5 minutách. Doba záchytu kokainu v moči je cca 3 až 5 dní od užití. Test ve formě proužku je cenově nejvýhodnější variantou pro pravidelné testování.

59,00 Kč
S DPH
Počet
Přidat na seznam přání
Skladem

Charakteristika:

Jednorázový kokainový (COC) test ve formě proužku je kvalitní a rychlý orientační test, který pomáhá detekovat hladinu kokainu a jeho metabolitů v lidském těle po požití této drogy. Test se provádí z moči, výsledek testování je znám již po 5 minutách. Test je CE certifikován.

Jedná se o spolehlivou a velmi levnou variantu testu zejména při pravidelném preventivním testování osob (zaměstnanci - profese jako např. řidiči nebo skladníci, vlastní děti, žáci a studenti, atd.).

 

Citlivost testu (detekční limit):

Test má vysokou citlivost a je schopný odhalit užití drogy již od detekčního limitu 300 ng/ml. Zde je přehled minimálního zjistitelného množství specifických látek ve vzorku moči, pro které je tento test určen:

Benzoylekgonin: 300 ng/ml

Kokain HCl: 750 ng/ml

Kokaetylen: 12.500 ng/ml

Ekgonin: 32.000 ng/ml

 

Parametry výrobku:

- počet testů v balení: 1 ks

- provedení: proužek

- citlivost testu: viz výše

- výsledek již během 5 minut

- jednorázový test

- test pro in vitro sebetestování, pouze k zevnímu použití

- návod k použití je součástí balení

- CE certifikace

 

Způsob provedení testu:

Vzorek moči se odebere do čisté nádobky a do vzorku se krátce ponoří testovací proužek po vyznačenou hranici. Výsledek testování se odečte po 5 minutách od provedení testu. Ve vyhodnocovací oblasti se musí vždy objevit kontrolní čárka a případně i testovací čárka v závislosti na tom, zda vzorek obsahuje či neobsahuje určité množství drogy. Přesný popis provedení testu a další informace naleznete v přiloženém návodu k použití.

 

Doporučení:

Doporučujeme doplnit tento test některým z multidrogových testů, který v prvním kroku identifikuje drogy, které testovaná osoba užila. Následně se pak v rámci úspory nákladů můžete zaměřit pouze na testování jen určité relevantní skupiny drog, jako např. kokainu.

V našem obchodě v sekci příslušenství můžete také zakoupit nádobku pro odběr vzorku moči a latexové rukavice, které Vám pomohou hygienicky a bezpečně provést testování.

Rádi bychom Vás také varovali před nákupem nekvalitních a podezřele levných testů na internetu. Tyto testy nemají často zaručenou funkci, mohou mít prošlou dobu použitelnosti a může se jednat dokonce i o padělky. Prodejci IVD diagnostických testů musí být vždy registrováni u Ministerstva zdravotnictví ČR. My Vám rádi naši registraci na vyžádání zašleme, testy nakupujeme jen od prověřených světových výrobců.

 

Poznámka:

Zkouška provedená běžně prodávanými drogovými testy poskytuje předběžný analytický výsledek. Pro právní použití výsledku testu je nutné provést laboratorní potvrzení výsledku specifickou alternativní chemickou metodu ve specializované laboratoři.

Laboratorní potvrzení výsledku testu nebo opakované testování se také doporučuje z důvodu vyloučení tzv. falešně negativního či falešně pozitivního výsledku testu. Více informací naleznete v přiloženém návodu k použití.

Barevné vyobrazení výrobku v našem obchodě se může lišit od skutečnosti, nikoliv však typ testu nebo jeho parametry.

 

Kokain:

Kokain je alkaloid jihoamerického keře koka pravá. Volná báze kokainu zvaná "crack" vzniká smícháním s alkalickým činidlem (nejčastěji sodou, ale používá se např. i vápno nebo prášek do pečiva), dále pak s éterem nebo méně častým čpavkem a následnou tepelnou úpravou. Kokain působí na centrální nervový systém jako stimulant, jeho požití způsobuje pocity euforie, neúnavnosti, hyperaktivitu, zvýšení krevního tlaku a tepové frekvence. Předávkování způsobuje vysoký nárůst krevního tlaku a abnormality ve funkci srdečního svalu (kontrakce probíhají buď extrémně rychle nebo pomalu; příliš silně nebo slabě). To může vést až ke smrti.

 

Doba, po kterou je možné zjistit užití těchto drog:

Doba, po kterou je možné užití drogy zjistit, se může u jednotlivých uživatelů značně lišit. Vždy závisí na váze a metabolismu konkrétní osoby, na požitém množství a síle (čistotě) drogy, na pravidelnosti užívání a ve většině případů i na způsobu užití. Vliv má i zvolený vzorek (moč, sliny, pot, krev, vlasy) a testovací metoda (citlivost testu). Obecně lze stanovit tyto orientační doby záchytu:

- kokain v moči: cca 3 až 5 dní

- kokain ve slinách: cca 1 den

- kokain v krvi: max cca 5 hodin

- kokain ve vlasech: cca 3 měsíce (záleží na délce vlasů)

 

COC-S1