Teď vás čeká další obtížný krok – a to je překonání závislosti samotné. Nebudeme si nic nalhávat, bude to těžké, ale to, co potřebujete nejvíce, je silná vůle, odhodlání a následující tři kroky!

1. Přesvědčte sami sebe, že se svou závislostí opravdu skoncujete

Sepište si vše špatné, v čem vám vaše závislost škodí - Jedině tak si uvědomíte, co všechno vám závislost bere a jak vás ohrožuje – jistě vám to pomůže při rozhodování.

Sepište si vše pozitivní, čeho byste chtěli dosáhnout bez své závislosti - Když jste si sepsali negativa, už se vám bude lépe přemýšlet o tom pozitivním, co vám může tato změna přinést a co všechno byste mohli dokázat – ale jedině střízliví.

2. Vše si dokonale naplánujte

Určete si pevné datum, kdy se do toho opravdu pustíte - Samozřejmě to nemusí být hned zítra, ale musíte mít nějaký pevný bod, u kterého začnete. Nejlepší je si stanovit datum zhruba za čtrnáct dní, abyste měli dostatečný čas na psychickou, ale i fyzickou přípravu.

Svěřte se do péče odborníkům - Nedělejte si iluze, že byste to mohli zvládnout všechno sami. Přijde slabá chvilka a všechno se vám zhroutí jako domeček z karet. Najděte si pro jistotu odborníka, který vám v tomto případě dokáže ihned pomoci.

3. Překonejte abstinenční příznaky

Vždy se držte svého plánu - Když už nastane ten den, který jste si stanovili, držte se ho pevně. První dny nebudou vůbec nic lehkého, určitě se dostaví abstinenční příznaky – ale myslete na to, že čím déle je zvládnete vydržet, tím dál jste se dostali na své cestě ze závislosti. Takže je třeba vytrvat a udržet si pevnou vůli. Spousta závislých to už zvládlo, tak proč byste zrovna vy neměli být ti další?