Fotbal a doping: Kdo jsou největší hříšníci?

Základní část probíhajícího fotbalového mistrovství světa se obešla bez pozitivních dopingových testů. Každý fotbalista na šampionátu byl už alespoň jednou kontrolován. Zvláštní pozornost přitom byla věnována reprezentantům domácího výběru. "Bylo provedeno více než 2700 testů, každý hráč byl minimálně jednou testován. Nedošlo k žádnému porušení dopingových pravidel," uvedl šéf turnaje Colin Smith.

Z nedávné minulosti...

Nandrolon, jiné anabolické steroidy a zakázané stimulační látky, které zvyšují sílu a odbourávají únavu... 

V poslední letech poznal fotbal desítky takových případů. „Většinou vyzněly do prázdna,“ stěžují si zavilí odpůrci dopingu.

Nejslavnější hříšníci 

  • Diego Maradona (Argentina).„Fotbalový bůh“ nejdřív nesměl hrát kvůli kokainu, poté 15 měsíců kvůli efedrinu. A když se provinil potřetí, jeho kariéra skončila.
  • Edgar Davids (Nizozemsko). Pozitivně testován na nandrolon. „Už chápeme, kde se vzala ta jeho síla pitbula,“ říkali fanoušci. Místo dvou let dostal čtyři měsíce.
  • Claudio Caniggia (Argentina). Kokain v moči.
  • Fernando Couto (Portugalsko). Nandrolon a čtyři měsíce stop.
  • Jaap Stam (Nizozemsko).A znovu nandrolon. Z deseti měsíců byl trest zkrácen na pět a pak ještě o měsíc.
  • Josep Guardiola (Španělsko). „Nic jsem nebral,“ hájil se. Za pozitivní test na nandrolon zaplatil pokutu a čtyři měsíce nehrál.
  • Frank deBoer (Nizozemsko). Ládoval se vitaminy, o kterých prý netušil, že obsahují nandrolon. První verze: rok distanc. Nakonec hrál nizozemský kapitán už po necelých pěti měsících.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/fotbal-neni-cisty-funguje-tam-doping-dvf-/fot_zahranici.aspx?c=A030930_234746_fot_zahranici_rav

Komentáře (0)

Zatím nikdo nekomentoval, můžete být první