Domácí drogové testy odhalí návykovou látku v těle do pěti minut

Domácí testy na drogy dnes pořídíte za pár desítek či stovek korun. Snadno a rychle tak zjistíte, zda je bezpečné sedat za volant auta nebo se vypravit do zaměstnání. K otestování vám stačí vzorek moči, slin nebo potu a během 5 minut máte jasno.

Drogy za volantem

Všichni víme, že drogy za volant nepatří. U mladých řidičů do 25 let je totiž řízení pod vlivem návykové látky zodpovědné za každou pátou oběť tragických nehod. V listopadu 2020 proto soud nově stanovil horní hranici koncentrace drog v krvi, od které se již jedná o trestný čin. Řidič je tak trestně odpovědný za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, pokud se v jeho krvi nachází nejméně:

 • 10 ng/ml Delta-9-tetrahydrokanabinolu (9-THC)
 • 150 ng/ml Methamfetaminu,
 • 150 ng/ml Amfetaminu,
 • 150 ng/ml 3,4-Methylendioxymethamfetaminu (MDMA neboli extáze),
 • 150 ng/ml 3,4-Methylendioxyamfetaminu (MDA, droga podobná extázi)
 • 75 ng/ml Kokainu,
 • 200 ng/ml Morfinu.

Za řízení pod vlivem návykové látky můžete ve správním řízení vyfasovat pokutu v rozmezí 2 500 až 20 000 Kč, zákaz řízení v délce 6 až 12 měsíců a ztrátu 7 trestných bodů. 

V případě trestního stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky vám pak hrozí pokuta v rozmezí 25–50 000 Kč, zákaz řízení až na 10 let a trest odnětí svobody až na 3 roky.

testy na drogy u dětí

Zdroj: canva.com

Drogy na pracovišti

Dle zákoníku práce je pití alkoholu a užívání drog v pracovní době zakázané. A nezáleží na tom, zda se právě nacházíte na pracovišti, či nikoliv. Proto i pivo na obědě s klientem nebo na pracovní cestě rozhodně není v pořádku. A zákaz platí dokonce i v případě, že se na pracovišti nacházíte mimo pracovní dobu – večírek s kolegy proto uspořádejte raději někde jinde. 

Jestliže má váš zaměstnavatle podezření, že se na pracovišti nacházíte pod vlivem návykové látky, má právo vyzvat vás k testu na jejich přítomnost. Pokud to udělá, raději neodmítejte – jednalo by se o porušení právních předpisů. 

Co se stane, pokud se prokáže přítomnost návykové látky ve vašem těle? Pozitivní test na alkohol či drogy zpravidla neznamená okamžité zrušení pracovního poměru nebo výpověď. O konečném postihu rozhoduje váš šéf, který přihlíží k míře vašeho provinění, ale také k vašemu dosavadnímu plnění pracovních úkolů. Trest tak může nabýt nejrůznějších podob – ústní domluvy, písemné výtky nebo zrušení odměn. V krajním případě může zaměstnavatel přistoupit k výpovědi nebo k okamžitému zrušení pracovního poměru bez nároku na podporu v nezaměstnanosti.

drogové testy na domácí použití

Zdroj: canva.com

Otestujte se sami!

Máte za sebou bujarý večírek a nejste si jistý, zda se ve vašem těle nenachází zbytkové množství návykových látek? Pořiďte si drogové testy určené pro domácí použití, které seženete za pár desítek či stovek korun. Dříve se jich většina prováděla z moči, v současné době ale máte k dispozici například drogové testy ze slin nebo i z potu.

Test na 5 drog z moči – AMP, COC, MET, MOR, THC 

Citlivý a spolehlivý drogový test ve formě panelu, který detekuje v lidské moči více než 12 nejčastěji užívaných drog z 5 základních skupin. S jeho pomocí odhalíte stopy po užívání amfetaminu (AMP), kokainu (COC), marihuanu (THC), metamfetaminu (MET) a dalších návykových látek. Výsledek testování se dozvíte již po 5 minutách. 

drogový test z moči drogový test z moči drogový test z moči

Test na 3 drogy ze slin – THC, MET, MOP

Citlivý a spolehlivý drogový test ve formě kazety, který detekuje ve slinách více než 8 nejčastěji užívaných drog ze 3 základních skupin – marihuana (THC, metamfetamin (MET) a morfin (MOP). Testovaná osoba může být při odběru vzorku slin pod přímým dohledem a odpadá tak možnost manipulace se vzorkem. 

drogový test ze slin drogový test ze slin drogový test ze slin

Drogový test Dipro Wipe ze slin, potu a pevných látek na 5 drog – AMP, BZO, COC, OPI, THC

Multidrogový test použitelný pro univerzální testování z potu, stěru z kůže, stěru z ploch a předmětů nebo ze slin ve formě kazety. Detekuje v lidské moči více než 12 nejčastěji užívaných drog z 5 základních skupin – amfetamin (AMP), benzodiazepin (BZD nebo také BZO), kokain (COC), opiáty (OPI) a marihuana (THC). 

drogový test z potu

Domácí drogové testy:

 • Alkoholové testy z moči – jednoduché testy na přítomnost alkoholu v těle. Výsledek víte za 4–7 minut.
 • Drogové testy z moči – pro pravidelné testování se jedná o nejlepší variantu, která vás nezruinuje. Výsledek testu zjistíte po cca 5 minutách. 
 • Drogové testy ze slin – test se provádí ze slin a zda je pozitivní, či negativní zjistíte už po 10 minutách.
 • Multidrogové testy – testy použitelné pro univerzální testování z potu, stěru z kůže, nebo ze slin ve formě kazety. Detekuje více než 12 nejčastěji užívaných drog z 5 základních skupin.

Komentáře (0)

Zatím nikdo nekomentoval, můžete být první