Články

Jak poznat závislost na pervitinu? Tohle jsou nejčastější příznaky

V České republice pravidelně užívá pervitin asi 35 tisíc lidí. Jejich skutečný počet může být ale mnohem vyšší. Jak zjistit, jestli k nim patří i vaše dítě, partner nebo kolega z práce? Napovědět vám mohou nejčastější příznaky závislosti na pervitinu. Které to jsou?

today

Jak probíhá dechová zkouška při silniční kontrole?

Dechovou zkoušku zažije v České republice každý řidič, kterého na silnici zastaví policejní hlídka. Jak test na alkohol za volantem probíhá? Kolik smíte nadýchat? A co vám hrozí za odmítnutí dechové zkoušky? To vše se dozvíte v článku.

today

14 tipů, jak přestat s kouřením

Věděli jste, že až 80 % dospělých kuřáků si přeje s kouřením skončit? Ročně se o to ale pokusí jen třetina z nich. Máme pro vás několik rad a tipů, které vám s odvykáním cigaret pomohou.

today

Rakovina tlustého střeva: Příčiny, příznaky a léčba

Každý rok přibude v České republice asi 8 000 pacientů s rakovinou tlustého střeva a konečníku. Kolorektální karcinom nebo také “rakovina piva a masa” je zhoubné nádorové onemocnění, které vzniká z buněk tlustého střeva a konečníku. Jakkoliv hrozivě to zní, jedná se o dobře léčitelné onemocnění – pokud je odhaleno včas.

today

Jak vybrat kvalitní a spolehlivý alkohol tester?

Alkohol tester neslouží jen policii při namátkové silniční kontrole. Pořídit si ho můžete i domů. Třeba proto, abyste si ráno po bujarém večírku ověřili, že za volant usedáte střízliví. Jak ale vybrat skutečně kvalitní a spolehlivý alkohol tester, kterému se dá věřit? To zjistíte v dnešním článku.

today

Jak předcházet závislostem u dětí? Začněte je respektovat

Počet závislých dětí v Česku je nejvyšší z celé Evropy. Co můžete jako rodič dělat pro to, aby se vaše dítě nestalo závislé na alkoholu, drogách nebo mobilu?

today

Nealko pivo není bez alkoholu. A může způsobit závislost!

Máte chuť na pivo, ale zároveň chcete zůstat střízliví? Nealko pivo je jasná volba! Nebo ne? Jak je to s obsahem alkoholu v nealkoholickem pivu? Proč si ho neplést s limonádou? A kdo by se mu měl vyhnout obloukem?

today

Fentanyl: Lék na bolest, nebo droga?

Fentanyl se používá jako lék na bolest, jeho účinky a dostupnost z něj ale dělají stále oblíbenější drogu. Drogu, která je 50× silnější než heroin, a dokonce 100× silnější než morfin. Jak fentanyl účinkuje a jak se testuje jeho přítomnost v těle?

today

Kratom: Jeho přítomnost v těle odhalí nový drogový test

Jak je to s testy na kratom? Odhalí ho klasické drogové testy nebo orientační testy ze slin při silniční kontrole? A jak fungují speciální testy na kratom?

today

Pasivní kouření ohrožuje víc, než si myslíte. Vystaveno mu je až 40 % dětí

Tabákový kouř obsahuje více než 7 tisíc chemických látek, z nichž 70 prokazatelně způsobuje rakovinu. Málokdo si však uvědomuje, že pasivní kuřák je tímto i dalšími nemocemi ohrožen podobně jako ten aktivní. Ročně tak na důsledky pasivního kouření zemře jen v Česku přes 3 tisíce lidí. 

today