Blog

Domácí drogové testy odhalí návykovou látku v těle do pěti minut

Domácí testy na drogy dnes pořídíte za pár desítek či stovek korun. Snadno a rychle tak zjistíte, zda je bezpečné sedat za volant auta nebo se vypravit do zaměstnání. K otestování vám stačí vzorek moči, slin nebo potu a během 5 minut máte jasno.
Číst více
Duševní zdraví: Jak o něj správně pečovat?

Poctivě sportujete, nekouříte a neodkládáte preventivní kontroly u lékaře? Výborně! O své tělo se evidentně staráte dobře. Co ale vaše duševní zdraví? Věnujete dostatečnou péči také jemu? 
Číst více
Pozitivní test na okultní krvácení nemusí znamenat rakovinu

Každý rok si diagnózu rakoviny tlustého střeva a konečníku vyslechne téměř 8 tisíc Čechů a dávno se už nejedná pouze o seniory. Stále častěji se nemoc projevuje mezi 40. a 50. rokem života, a to jak u mužů, tak u žen. Dobrou zprávou je, že počet nových případů a s tím spojených úmrtí rok od roku klesá. Důvodem je podle odborníků včasná prevence, ke které přispívají domácí testy na okultní (skryté) krvácení. 
Číst více
Řízení pod vlivem alkoholu: Jaké postihy vám v roce 2021 hrozí?

Víte, že Česko je jednou z mála zemí, která prosazuje nulovou toleranci alkoholu za volantem? Zjistěte, jaké tresty vám aktuálně hrozí za řízení pod vlivem alkoholu. A za jaké situace můžete za volant usednout zcela beztrestně, ačkoliv jste se před tím napili?  
Číst více
Proč neřešit složité životní situace drogou? Vaše problémy se ještě prohloubí!

Nacházíte se ve složité životní situaci a nevíte si rady? Drogy (alkohol, tabák, marihuana) vám sice v první chvíli mohou ulevit, z dlouhodobého hlediska vaše problémy ale pouze prohloubí. Proč nespoléhat na drogy jakožto řešení všech potíží? 
Číst více
Proč lidé berou drogy? Chtějí zahnat nudu, stres a deprese

Drogy nás zbavují zábran, utlumují bolest a zahání nudu. Na druhou stranu nás také připravují o peníze, mění fungování našeho mozku a negativně se podepisují na našem zdraví. Proč vlastně s drogami začínáme? A jaká bývá naše první zkušenost s drogami?
Číst více
Drogy na pracovišti: Kdy můžete odmítnout test na drogy a alkohol?

Alkohol ani drogy na pracoviště nepatří – to víme všichni. Jak je to ale s testováním na přítomnost omamných látek v těle? Můžete výzvu zaměstnavatele k podstoupení testu odmítnou a pokud ano, za jakých okolností? A co vám hrozí, pokud testy potvrdí, že jste do práce přišli pod vlivem?
Číst více
Drogy za volantem: Co vám hrozí za jízdu pod vlivem drog?

U mladých řidičů do 25 let jsou alkohol a drogy za volantem zodpovědné za každou pátou oběť tragických nehod. Na podzim 2020 proto soud nově stanovil horní hranici koncentrace drog v krvi, od které se již jedná o trestný čin. Jaké postihy a tresty vám v případě řízení pod vlivem drog hrozí? 
Číst více
4 tipy, jak překonat závislost

Zvládli jste ten nejtěžší počáteční krok a uznali jste, že jste prostě závislí? Je úplně jedno na čem – jestli na alkoholu, na cigaretách, na drogách, gamblerství či sexu a podobně? Teď vás čeká další obtížný krok
Číst více
První cigaretou to začíná!

Bohužel, v dnešní době je již potvrzeno nesčetné množství závislostí. Lidé to často zlehčují, ale závislost na kouření patří k jedné z těch nejhorších!
Číst více