Blog

Jak vypadají abstinenční příznaky při odvykání kouření?

today
perm_identity Nikola Koubínová

Jak vypadají abstinenční příznaky při odvykání kouření?

today
perm_identity Nikola Koubínová

Kdy mohu sednout za volant? Napoví kalkulačka alkoholu i tester

Za jak dlouho z těla vyprchá pivo, víno nebo panák? Jak si spočítat hladinu alkoholu v krvi? A proč se raději nespoléhat na online kalkulačky alkoholu?

today
perm_identity Nikola Koubínová

Test na drogy za volantem (2024): Jak probíhá a můžu ho odmítnout?

Součástí silniční kontroly může být také orientační test na přítomnost drog v těle. Jak takový test na drogy probíhá a kdy ho můžete odmítnout?

today
perm_identity Nikola Koubínová

Krev ve stolici nemusí znamenat rakovinu. Jaké jsou další příčiny?

Co může značit krev ve stolici? Kromě obávané rakoviny tlustého střeva je krvácení do stolice příznakem hemoroidů, onemocnění jícnu nebo žaludečních vředů.

today

Jak poznat závislost na pervitinu? Tohle jsou nejčastější příznaky

V České republice pravidelně užívá pervitin asi 35 tisíc lidí. Jejich skutečný počet může být ale mnohem vyšší. Jak zjistit, jestli k nim patří i vaše dítě, partner nebo kolega z práce? Napovědět vám mohou nejčastější příznaky závislosti na pervitinu. Které to jsou?

today

Jak probíhá dechová zkouška při silniční kontrole?

Dechovou zkoušku zažije v České republice každý řidič, kterého na silnici zastaví policejní hlídka. Jak test na alkohol za volantem probíhá? Kolik smíte nadýchat? A co vám hrozí za odmítnutí dechové zkoušky? To vše se dozvíte v článku.

today

14 tipů, jak přestat s kouřením

Věděli jste, že až 80 % dospělých kuřáků si přeje s kouřením skončit? Ročně se o to ale pokusí jen třetina z nich. Máme pro vás několik rad a tipů, které vám s odvykáním cigaret pomohou.

today

Rakovina tlustého střeva: Příčiny, příznaky a léčba

Každý rok přibude v České republice asi 8 000 pacientů s rakovinou tlustého střeva a konečníku. Kolorektální karcinom nebo také “rakovina piva a masa” je zhoubné nádorové onemocnění, které vzniká z buněk tlustého střeva a konečníku. Jakkoliv hrozivě to zní, jedná se o dobře léčitelné onemocnění – pokud je odhaleno včas.

today

Jak vybrat kvalitní a spolehlivý alkohol tester?

Alkohol tester neslouží jen policii při namátkové silniční kontrole. Pořídit si ho můžete i domů. Třeba proto, abyste si ráno po bujarém večírku ověřili, že za volant usedáte střízliví. Jak ale vybrat skutečně kvalitní a spolehlivý alkohol tester, kterému se dá věřit? To zjistíte v dnešním článku.

today